WYPALANIE PLAZMOWE I TLENOWE

Do cięcia blach możemy zastosować następujące metody: plazmową, tlenową, albo plazmowo-tlenową.

Najczęściej stosowaną technologią jest plazmowo-tlenowa, ponieważ zapewnia ona szybkie cięcie różnego rodzaju metali.

Wypalanie plazmowe Lębork

Cięcie plazmą to proces cięcia blach z metali miękkich stali poprzez zastosowanie skoncentrowanego łuku plazmowego, który powstaje między elektrodą a materiałem obrabianym. Optymalna grubość blachy ciętą technologią plazmową, która pozwala uzyskać dobrą jakość krawędzi, w zależności od prądu cięcia, wynosi od 6 mm do 40 mm.

Sama plazma to zorientowana materia, która przypomina gaz, ale dzięki swoim charakterystycznym właściwościom nazywana jest czwartym stanem materii i składa się z cząstek naładowanych elektrycznie, jak i obojętnie. Plazma przewodzi prąd elektryczny, chociaż jej opór maleje wraz ze wzrostem temperatury. Proces wypalania plazmą polega na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym łukiem plazmowym o dużej energii kinetycznej, a wypalanym materiałem.

Wypalanie tlenowe

System tlenowy (nazywany też gazowym) to najstarsza metoda cięcia miękkich stali. Czynność ta wygląda następująco: materiał doprowadzany jest do temperatury zapłonu, a potem do spalenia i pozbycia się płynnych tlenków metalu, poprzez strumień gazowy, napędzany wysokim ciśnieniem.Określone proporcje tlenu z palnym gazem umożliwiają równe i prostopadłe cięcie blach. W przeciwieństwie do cięcia plazmowego, cięcie tlenowe sprawia, że na dolnej krawędzi obrabianego obiektu pozostaje trochę żużlu, a krawędź górnej zostaje zaokrąglona (przez działanie promieni podgrzewających). Dzięki temu, powierzchnie po wypalaniu tlenowym mogą być zastosowane bez kolejnej obróbki.
Najważniejszą zaletą wypalania tlenowego jest cięcie bardzo grubych blach (do 300 mm), nie rezygnując przy tym z dobrej jakości. Krawędzie obrabianych blach są prostopadłe, ale jest też możliwe cięcie tlenowe pod różnym kątem.

Obróbka metali miękkich nie jest prostym zadaniem, bo wymaga użycia właściwych narzędzi, precyzji oraz doświadczenia. W przeciwnym wypadku materiał nadaje się wyłącznie do wyrzucania. Właśnie dlatego specjaliści używają nowoczesnych rozwiązań. Jeśli chodzi o wypalanie plazmowe Lębork jest miastem, które ma dostęp do prawdziwie profesjonalnej oferty. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty w zakresie cięcia detali oraz gięcia blach.

Zalety wypalania plazmowego w Lęborku

Za wypalaniem metodą plazmową przemawia wiele korzyści, które można osiągnąć wyłącznie w ten sposób. Przede wszystkim cięcie przebiega kilkukrotnie szybciej w porównaniu do systemu tlenowo-gazowego. Mowa nawet o 7-krotnym skróceniu czasu realizacji. Do tego dochodzi znacznie szybsze przebijanie, a także cięcie bez podgrzewania. Duża prędkość wraz ze skoncentrowanym działaniem temperatury przekłada się na niewielkie odkształcenia cieplne, a co za tym idzie – wąską strefę wpływu cięcia. Proponowane przez nas wypalanie plazmowe w Lęborku nie ma więc równych sobie w zakresie precyzji oraz jakości wytwarzanej powierzchni cięcia.

W praktyce wypalanie plazmą nie ma wielu ograniczeń. Może zostać zastosowane zarówno w bardzo grubych blachach, jak i niezwykle cienkich. W obu przypadkach efekty spełniają wszelkie wymagania. Poza tym dużym atutem plazmy jest możliwość cięcia dosłownie dowolnych kształtów. Nawet najbardziej skomplikowane projekty nadają się do realizacji przy użyciu fachowych maszyn.

Doświadczenie w cięciu detali w Lęborku

Oferujemy nasze usługi już od ponad dekady. W tym czasie zyskaliśmy duże doświadczenie, które pomaga nam w realizacji na najwyższym możliwym poziomie. Doskonale znamy możliwości materiałów, przez co minimalizujemy ryzyko popełnienia błędu. A to pomaga w szybkiej i precyzyjnej pracy. Jeśli chodzi o cięcie detali Lębork może więc skorzystać z prawdziwie fachowej pomocy.

Podczas pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone metody i zaawansowane technologie. Dzięki nowoczesnej plazmie o dużej mocy sygnowanej znaną marką, nasza praca jest wyjątkowo dokładna, a także znacznie szybsza. Nie zapominamy przy tym o estetyce wykonania. W końcu wycięte detale czy zgięte blachy mogą zostać wykorzystane w konstrukcjach, które oprócz funkcjonalności muszą wykazywać się nienagannym wyglądem. Z naszą pomocą jest to do osiągnięcia.

Gięcie blach Lębork – wycena

Wszystkie nasze usługi wyceniamy indywidualnie. To gwarancja otrzymania oferty ściśle dostosowanej do oczekiwań. Nasi klienci opłacają wyłącznie usługi, których realnie potrzebują. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę m.in. wielkość zamówienia czy konieczność wykonania nietypowych detali. Wszystko ustalamy z klientami od samego początku, dzięki czemu możemy zaproponować wykonawstwo ściśle dostosowane do wymagań.

Jeśli interesuje Państwa terminowo zrealizowane i precyzyjne cięcie detali Lębork jest miastem, w którym można bez problemu znaleźć tak fachowo wykonaną usługę. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby ustalić szczegóły współpracy.

AJAN PP260a

 

Posiadmy plazmę o mocy 260 A wyprodukowaną w 2019r, stół ma wymiary 2.20 x 6.40. Cięcie jakościowe wykonujemy w
Stali czarnej do 35mm
Stalni nierdzewnej do 30mm
Aluminium do 30 mm
Mosiądzu do 20mm.

Dlaczego powinniście wybrać nas ?

Cięcie dowolnych kształtów

Wysoka jakość 

Szybka realizacja zamówień

Dostępność materiału i profesjonalne podejście

Realizujemy zamówienia w oparciu o rysunek w dwg,dxf oraz PDF. Każde zamówienie rozliczamy indywidualnie, w razie oraz zamówień prosimy o kontakt na email:

 

Telefon : 664 461 810